Ketojenik diyet, sağlıklı beslenmek isteyen, kilo vermek isteyen ya da güncel formunu korumak isteyen bireyler tarafından son zamanlarda sıklıkla tercih edilir. Bu diyetin asıl amacı, diyette karbonhidrat tüketiminin minimuma indirilip, gün içerisinde ağırlıklı olarak protein ve sağlıklı yağ alımını yükseltmektir. Ketojenik diyet yapanlar bu diyeti genellikle bir diyetisyen eşliğinde sürdürür ya da internetten araştırma sonucu ulaştığı diyet listelerine uyar. Bu diyete uyup protein ağırlıklı beslenen kişiler, protein tozu kullanımı ile günlük protein ihtiyacını da karşılayabilir.

Ketojenik Diyette Protein Tozu Kullanımı Hakkında

Protein ve Sağlıklı Yağlar

Pandemi döneminde oluşan hareketsiz yaşam tarzı, insanların beslenmelerinde değişikliğe gitmelerine neden olur. Günlük harcanan kalori miktarında büyük düşüş görülen bu dönemde, günlük alınan kalori miktarının da önemi göze çarpmaktadır. Özellikle bu dönemde alınan karbonhidrat miktarının azaltılması, sağlık açısından çok önemlidir. Ketojenik diyet nasıl yapılır sorusunun cevabı da karbonhidrat miktarında saklıdır. Günlük kalori miktarının artmasında büyük rol oynayan karbonhidratlardan ziyade protein ve sağlıklı yağ içeren ketojenik beslenme biçimi, pandemi döneminde hareketsiz kalan çoğu insan tarafından tercih edilmektedir.

Diyeti Protein Tozu ile Desteklemek

Ketojenik diyet protein tozu ile kombin edildiğinde olumlu sonuçlar vermektedir. Protein tozlarında bulunan protein miktarı hem ketojenik diyetin asıl amacına hizmet eder, hem de içerisinde bulundurduğu zengin aminoasit değerleri ile bireylerin günlük aminoasit ihtiyacını da karşılamaktadır. Ketojenik diyette kaç gr protein alınmalı sorusu sıkça karşımıza çıkan sorulardan birisidir. Protein alımı, insandan insana değişiklik göstermektedir fakat bu soru genel bir şekilde cevaplanacak olursa, her insan kilo başına günde ortalama 1 gram protein almalıdır.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Az Karbonhidrat Çok Protein

Proteinler ve sağlıklı yağların etkisi insan vücudu üzerinde olumlu etkiler bırakmasına karşılık, karbonhidratlar için aynı şeyleri söylemek bir hayli güç… Karbonhidratların içerdiği kalori miktarının fazla oluşu, insan sağlığını olumlu yönde etkilememektedir. Ketojenik diyet protein miktarı ile ön plana çıkan bir diyet türü olarak dikkat çeker. Proteinlerin yanı sıra diyette bulunan sağlıklı yağlar, insanların hormonal dengesini sağlamak açısından en az protein kadar değerlidir. Ketojenik diyette karbonhidrat tamamen kesilmemektedir. Eser miktarda da olsa tüketilen karbonhidrat, metabolizmanın çalışmasına da yardımcı olmaktadır ve kilo vermeyi desteklemektedir.

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikKardiyo Egzersizlerinden Sonra Nasıl Beslenmek Gerekir?
Sonraki İçerikLaktozsuz Protein Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ