Vücudumuzdaki doku ve organların işlevini, yapısını ve düzenini korumak amaçlı protein alımına ihtiyaç duyarız. Hamilelikte plesantanın dokularının büyümesini desteklemek için kadınların vücutları daha çok proteine ihtiyaç duyar. Bazı anne adayları hamilelik sırasında protein shake tüketerek vücutlarına yeterli miktarda protein almayı tercih edebiliyorlar. Fakat hamilelikte protein tozu kullanımının nasıl olması gerektiği ve zararları konusunda akla takılan sorular olabiliyor. Bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Hamilelikte Protein Tozu Kullanımı Zararlı mı?

Hamile kadınlarda protein ihtiyacı daha fazladır. Anne adaylarının yaşam tarzı ve uygulayacağı diyet bebeğin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Araştırmalara göre kadınlar hamilelik öncesi yeterli miktarda protein almalıdır. Dolayısıyla gebelik öncesi protein tozu kullanımı vücuttaki protein ihtiyaçlarını giderebilir. Gebe kaldıktan sonra kadının düşük proteinli besinler tüketmesi araştırmalara göre bebeğin beyin gelişiminde olumsuz etkiler yaratabilir. Hamilelik sırasında doğal yollarla mutlaka protein alınması gerekmektedir. Ancak hamilelikte protein tozu kullanımı için doktora danışılması çok daha sağlıklı olacaktır.  [1]

Hamile Kadınlar Neden Protein Tozu Kullanırlar?

Hamileler protein tozu kullanabilir mi sorusunun cevabını doktorunuza danışarak öğrenmek en sağlıklı yoldur. Fakat günümüzde gebe kadınların sabah bulantıları, yemek yemekten kaçınma gibi durumlarda protein tozu kullandıklarını görmekteyiz. Git gide yaygınlaşan hamilelikte protein tozu kullanımı konusunda, kullanılan ürünün vücudu kirletici maddelere maruz bırakmaması önem taşımaktadır. Bebeğinizin gelişim sürecinde toksin maddelere maruz kalması erken doğum riski, düşük, işitme zorluğu gibi riskleri beraberinde getirdiğinden, doğru protein tozunu seçtiğinizden emin olmalısınız.

Gebelikte Doğru Protein Tozu Seçimi

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

Hamilelikte protein takviyesi için doğal yollardan gıdalar alınması uzmanlar tarafından önerilir. Ancak eğer hamilelikte protein tozu kullanmayı tercih ediyorsanız doğru ürünü seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Temiz etiket sahibi ürünleri araştırıp hamilelik sırasında bu protein tozlarını tercih etmeniz bebeğinizin sağlığı açısından önem taşımaktadır. Temiz etiket projesinin web sitesinden ürünlerin puanlarını kontrol ederek hangi ürünün daha temiz olduğunu öğrenebilirsiniz. Hamileler için protein tozu tüketimi toksin madde içermediği müddetçe zararlı olmayabilir. Ancak yine de hamilelikte protein tozu kullanımı konusunda doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Gebelik sırasında bir beslenme uzmanı ile çalışmanız seçeceğiniz protein tozu konusunda da size yardımcı olacaktır. Hamilelikte protein tozu kullanmayı tercih ediyorsanız, yumurtanın sarısı ve beyazından üretilmiş ürünleri seçmenizde yarar vardır.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ