Gym-market, ilk olarak online vücut geliştirme ve fitness platformu olarak kurulmuştur ve internet üzerinden sporcular için yayınlar yaparak Türkiye’de bu alanda ilk girişimleri başlatan isimlerden birisi olmuştur. Gym-center ismiyle vücut geliştirme ve fitness alanında yayıncılık hayatının ikinci yılına gelen kuruluş, kısa bir süre sonra sporcu ürünlerinin de satışına başlayarak bu alanda yine Türkiye’de tüketici alışkanlıklarını değiştiren bir adım atmıştır. Kısa sürede supplement pazarının güçlü ellerinden birisine sahip olmayı başaran platform, halen Gym-market adı ile sporcuları etrafında toplamaktadır.

Gym-market.com Kuruluş Yılı ve Misyonu

Bugünkü adı ile Gym-market, 2001 yılında Gym-center.com ismiyle kurulmuş bir blog platformdur. Kurulduğu ilk yıllarda yalnızca vücut geliştirme ve fitness ile ilgili yayınlar yapan site, 2003 senesinde sporcu besinlerinin satışına başlayarak Türkiye’de ilk supplement ürünü pazarlayan online platformlardan birisi olmuştur. 2006 senesinde Gym-market ismini alarak kurulan firma, 2010 senesine gelindiğinde Amerika’da en büyük supplement firmalarından birisi olan Maximum Human Performance’in Türkiye Yetkili Distribütörü olmuştur. İlk defa 2013 senesinde perakende satış mağazasını İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde açan firma, 2015 senesinde ise SAN Nutrition markasının Türkiye’deki Yetkili Distribütörlüğünü almıştır.

Firmanın misyonu, müşterilerinin hiçbir şüphe ve endişe duymaksızın, kendisi için faydalı olan ürünleri temin edebilmesini sağlamaktır.

gym-market.com

Gym-market.com Güvenilir mi?

Gym-market, 20 yıla yakın bir süredir vücut geliştirme ve fitness alanında sporcuların yakından tanıdığı bir platform. Firmanın orijinal ve Tarım Bakanlığı onaylı ürün satışı, ürün tedariği ve teslimatı, müşteri hizmetleri alanında güvenilir ve başarılı olduğu biliniyor. Bu alanda standartları koruyan bir firma olduğunun da altını çizmek gerek.

Gym-market, İstanbul Sanayi Odası üyesidir ve düzenli olarak T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Ayrıca firmanın Türkiye’nin ilk sporcu ürünleri satışı yapan e-ticaret sitesi olması da güvenilirlik konusunda hassasiyet gösteren bir firma olduğunu akıllara getirmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Besindestek.com Hakkında Yorum & İnceleme

Gym-market.com Kargo, Gönderim & İade Politikası

Gym-market ürünlerinin müşterilere teslimatı için Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır. Müşteri, sipariş aşamasında teslimatı gerçekleştirecek olan kargo firmasını kendisi belirleyebilmektedir. Hafta içi 16:00’dan önce ve cumartesi günleri 12:00’dan önce verilen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargolanmakta ve mesafe durumuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslimatı gerçekleştirilmektedir. Firmanın web sitesi üzerinden ödemenin tamamlandığı anda siparişe ilişkin bilgilendirme SMS ve e-maili müşteriye ibraz edilmektedir ve ürün kargoya verildiği anda kargo takip kodu da SMS ve e-mail aracılığı ile müşteriye gönderilmektedir.

gym-market.com kampanya

Satın alınan ürün, kargo personeli huzurunda kargo ambalajından çıkarılarak kontrol edilmeli ve teslim alınmasına engel bir durum söz konusu ise personele tutanak tutturularak geri iadesi sağlanmalıdır. Firma, iade edilen ürünün değişimini gerçekleştirerek yeni ürünün gönderimini gerçekleştirecektir.

Gym-market.com Satış Noktaları ve Mağazalar

Gym-market Beylikdüzü

Adres: Barış Mah. Enver Adakan Caddesi Semerkand Line Avm 1. Kat No:84 Beylikdüzü / İstanbul

Gym-market.com Online Satış Sitesi ve İletişim Bilgileri

https://www.gym-market.com/

Gym Spor Sağlık ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti.

Adres: Barış Mah. Enver Adakan Caddesi Semerkand Line Avm 1. Kat No:84 Beylikdüzü / İstanbul

Telefon : 0 507 819 28 27

Faks: 0 212 872 85 41

E-posta: destek@gym-market.com

Gym-market.com Rakiplerine Göre Avantajları

Gym-market’in sahip olduğu en büyük avantaj doğal olarak firmanın bu alandaki ilk isim olması olarak gösterilebilir. 2001 yılında vücut geliştirme ve fitness alanında paylaşımlarda bulunan bir platform olarak kurulduğunda, henüz Türkiye’de temelleri dahi tam olarak atılmamış olan bir kültürün merkezinde kendisine yer açmış olan platform, kısa bir süre sonra ise ilk supplement satıcısı e-ticaret sitesi olarak adını duyurmayı başarmıştır. Aslında bu durumun 2010 sonrası modern dönem için büyük bir avantaj olduğunu söylemek ise çok zor çünkü Y ve Z jenerasyonu tüketiciler için eski ve köklü olanın değil, büyük ve yoğun olan platformlar daha fazla ilgi görüyor ve Gym-market ne yazık ki 20 yıla yakın tarihinde satış ağı konusunda çok büyük bir başarıya imza atmış değil.

İlginizi Çekebilir:  Besinmarket.com.tr Hakkında Yorum & İnceleme
gym-market.com protein tozu

Güvenilirlik ve fiyat avantajları yönünden dikkat çeken Gym-market, uygun fiyatlı ve güvenilir bir site olarak avantajlı gösterilebilir.

Gym-market.com Değerlendirme ve Yorumlarımız

Gym-market, Türkiye için değerlendirildiğinde klasik bir esnaf olarak da görülebilir. Mahallenin güvenilir esnafı tabiri belki de Gym-market için oldukça doğru olacaktır. Bu yönden hem eski olması hem de yıllardır ortaya koyduğu güvenilirlikten hiç ödün vermemiş olması Gym-marketi, bu sektörde önemli bir yere getiriyor.

gym-market.com tişört

Yakından bakıldığında daha önce de belirttiğimiz üzere Gym-market, geçen yıllarda kendisini pazarda çok fazla geliştirmedi. Tek mağazasını Beylikdüzü’nde açan firma, online olarak da standartlarını korumaya devam etti. Bu durum Gym-marketi piyasadan pek tabii ki silmedi ancak yerine tercih edilebilecek alternatif sitelerin oldukça öne çıkmasına neden oldu.

Bugün Türkiye’nin en eski supplement platformu olan Gym-market standart bir firma olarak karşımıza çıkıyor, ne fazla bir artıyı ne de eksiyi hanesine yazmıyoruz ancak firmanın güvenilirliğinin ve kalite standartlarının yüksek olduğunun altını çizmekte fayda var. Dahası Gym-market üzerinden satın alınan ürünlerin birçoğunun fiyat yönünden diğer platformlara kıyasla daha uygun olduğu da görülüyor.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ