Protein tozları başta olmak üzere sporcu besin takviyesi ürünlerinin neredeyse tamamını Türkiye’de sporcularla buluşturan genç bir firma olarak Fitbull.com, alanında öne çıkan isimlerden birisi. Bir grup arkadaşın üniversite yıllarında temellerini attığı Fitbull.com, kısa süre içerisinde büyük bir gelişme göstererek sadece sporcu ürünleri tedarik eden değil, sporcular ve spor faaliyetleriyle ilgilenmek isteyenler için bir paylaşım platformu haline de gelmiş. Bu haliyle de bir aile görünümü ve samimi bir platform izlenimi veren site oldukça kalabalık bir müşteri kitlesini kendisine bağlamayı başarmış.

Fitbull.com Kuruluş Yılı ve Misyonu

Fitbull.com, 2013 yılının Mayıs ayında kurulmuştur. Kurucuları, okudukları üniversitenin takımı için sporcu ürünleri tedarik etmekte iken bu alanda gösterdikleri başarılı performans, kısa bir süre sonra bir başarı hikayesine dönüşmüş ve Fitbull markası doğmuş. Sporu, ticari bir alan olarak değil, kaliteli yaşam misyonunu benimseyen kitleyi bir araya getiren bir olgu olarak gören Fitbull ekibi yaptıkları işi bir aile işi olarak görmektedir.

fitbull.com

Firmanın bakış açısı, Fitbull ailesinin yakınlık kurduğu herkesin bir arkadaş ve üye olduğu yönündedir. Bu anlamda da “hedef kitle” kavramını hiçe sayarak sporcuların ve spor faaliyetleriyle ilgilenen kişilerin ihtiyaçlarına en kaliteli ve güvenilir şekilde yanıt vermeyi önemseyen Fitbull ekibi yüksek motivasyon ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Dünya markası olma amacıyla Türkiye’ye sporcu ürünlerinin tedariğini gerçekleştiren platformda yalnızca ürün satışı değil; sporun her alanı ve kaliteli yaşama dair bilgi paylaşımı da sürekli olarak gerçekleştirilmekte.

Fitbull.com Güvenilir mi?

Piyasada Fitbull.com müşterilerinin beyan ettikleri bilgiler ışığında da ele alındığında firmanın alanında oldukça güvenilir ve başarılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle ürün tedariği ve teslimatı konusunda büyük hassasiyet gösterdiği bilinen firma, siparişi aldığı anda ürünlerini kargolayarak en kısa süre içerisinde teslimatını gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Aloprotein.com Hakkında Yorum & İnceleme

Firmanın satışa sunduğu ürünler %100 orijinallik güvencesiyle teslim ediliyor ve tüm ürünler T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayına sahip.

Fitbull’un müşterilerinden aldığı geri dönüşler arasında negatif yönlü olan tek hususun ürünlerin son tüketim tarihiyle ilgili olduğu söylenebilir. Düşük oranla olmakla birlikte bazı tüketicilerin, tedarik edilen ürünlerin son tüketim tarihlerine kısa bir süre kalmış olmasından yakındıkları gözlemlenmekte.

Fitbull.com Kargo, Gönderim & İade Politikası

Fitbull.com üzerinden sipariş edilen ürünlerin bedelleri ne olursa olsun firma kargo ücreti talep etmemektedir ve ürünler Aras ya da Yurtiçi Kargo tarafından kargolanmaktadır.

Firmanın web sitesi üzerinden sipariş edilen ürünlerin ödemeleri tamamlandıktan sonra 24 saat içerisinde kargoya teslimatları gerçekleştirilir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde sipariş edilen ürünler ilk iş gününde kargoya teslim edilir. Hafta içi 18:00’dan önce verilen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargolanmakta ve oldukça kısa bir süre içerisinde teslim edilmektedir.

fitbull.com mağaza

Ürünün ödeme işlemleri tamamlanıp kargoya verilmesi ile birlikte, müşteriye E-Mail ve kısa mesaj aracılığıyla gönderi takip kodu gönderilmektedir ve böylelikle kargonun teslim durumu online olarak kargo firmasının web sitesi üzerinden takip edilebilmektedir.

Fitbull.com üzerinden KKTC ve İstanbul/Adalar haricinde tüm Türkiye’ye sipariş verilebilmektedir.

Fitbull.com adresi üzerinden kredi kartı ile online olarak yapılan ödeme işlemlerinde kredi kartı bilgileri 2048 Bit SSL şifreleme ile korunmakta ve kesinlikle site veri tabanında saklanmadan sadece banka tahsilatında kullanılmaktadır.

Firmadan satın alınan ürünler 7 gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin iade edilebilmektedir. İade işleminin gerçekleştirilebilmesi için ürünün hiçbir şekilde açılmamış, deforme edilmemiş olması gerekmektedir. İade edilecek olan ürün iki fatura nüshası ile birlikte Aras Kargo aracılığı ile firmaya geri gönderilmelidir. Satın alınan ürün, kargo yetkilisi huzurunda kargo ambalajı açılarak kontrol edilmeli eğer istenmeyen bir durum söz konusu ise ürün hakkında tutanak tutturularak geri gönderilmesi talep edilmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Besindestek.com Hakkında Yorum & İnceleme

Fitbull.com üzerinde satışa sunulan tüm ürünler yetkili distribütör ve Fitbull garantisi altındadır.

Fitbull.com Satış Noktaları ve Mağazalar

Fitbull Store – Maslak

Adres: Maslak Mh. Ahi Evran Cd. 42 Maslak AVM Kat: 3 Sarıyer/İSTANBUL

Fitbull Store – Göktürk

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi, Nazlı Sk. No:2, 34077 Eyüp/İstanbul

Fitbull Store – Merkez

Adres: Barbaros Mh. Zaloğlu Sk. No:9/B Ataşehir/İSTANBUL

Fitbull.com Online Satış Sitesi ve İletişim Bilgileri

https://www.fitbull.com/

Adres: Barbaros Mh. Zaloğlu Sk. No:9/B Ataşehir/İSTANBUL

Telefon: 0850 532 28 55

E-Mail: destek@fitbull.com

Fitbull.com Rakiplerine Göre Avantajları

Reel görünümde henüz 5 yıllık bir geçmişe sahip olmasına karşın Fitbull’un tarihi aslında daha eskiye dayanmaktadır. Sporu besinleri ile ilgili olarak Fitbull’u kurmadan önce de deneyime sahip olan Fitbull ekibi, firmayı kurduktan sonra sahip olduğu deneyimi ve spor alanında bilgi birikimini platforma büyük ölçüde yansıtmış.

Fitbull’un diğer birçok sporcu ürünleri platformundan ayrılan özelliği yalnızca ürün satışının gerçekleştiriliyor olmaması. Firma sporcu ürünlerinin satışının yanında, siteyle temas halinde bulunan tüm kullanıcılara bilgi ve diyalog ortamı da yaratıyor. Böylelikle hem amatör hem de profesyonel sporcular güvenli bir ortamda bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunabiliyor ve kaliteli yaşam konusunda fikir birliğine sahip bir kitle yaratılıyor.

fitbull.com satış mağazası

Satış alanında Fitbull firmasının en büyük avantajlarından birisi ise ürün teslimatı. Ürün siparişinin verilmesinden 3 dakika sonra ürünün kargoya teslim edildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderebilecek kadar hızlı olması bir yana, ürünler daha 24 saat geçmeden müşterilere teslim edilebiliyor. Üstelik firmanın 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden iade kabul ediyor olması müşteriler açısından güvenilirlik düzeyini çok daha yüksek bir skalaya çıkarıyor.

Fitbull.com Değerlendirme ve Yorumlarımız

Bugün makro bazda dünya çapında ve mikro bazda Türkiye’de hali hazırda hizmet vermekte olan yüzlerce sporcu ürünleri mağazası mevcut. Hem online hem de perakende olarak hizmet veren bu mağazaların birçoğu birbirlerinden çoğu zaman fiyatları ve sundukları kampanyalarla ayrışırken, Fitbull bakış açısındaki samimiyet ile kendisini çok özel bir yere konumlandırıyor. Durum böyle olunca Fitbull.com ile bir defa tanışınca, sitenin bir üyesi ve ailenin bir parçası haline gelebiliyorsunuz. Pek tabii ki bu durum bir pazarlama stratejisi olarak değerlendirilebilir ancak firmadan hiçbir ürün satın almıyor olsanız dahi platform üzerinden sporcularla temas kurabiliyor olmanız, bilgi alabiliyor olmanız oldukça keyifli bir durum. Neticede modern dönemde tüketicileri bu şekilde deneyimleme yöntemiyle bir arada tutmak için ciddi bir motivasyon ve efor göstermek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Goprotein.com.tr Hakkında Yorum & İnceleme
fitbull.com banner

Gelelim firmanın ürünlerine ve tüketicilerle ilişkisine. Fitbull.com, genel anlamda Türkiye’de farklı platformlarda da bulunabilecek ürünleri satışa sunuyor ancak firma müşterilerine yetkili distribütör garantisi veriyor ve orijinal ürün garantisi beslenme gibi hassas bir konuda oldukça kayda değer bir husus. Dahası, Fitbull’un eğer kişi herhangi bir şüpheye düşerse 7 gün içerisinde sebep göstermeksizin iade hakkı sunuyor. Bunlar önemli detaylar ve Fitbull neredeyse tüm çalışma prensibini detaylar üzerine kurmuş demek yanlış olmaz. Piyasada henüz 5. yılı olmasına karşın Fitbull’un bu kadar beğeni toplamasındaki neden de bu detaylar zaten.

Fitubull bugün piyasada ürün teslimatı alanında rekorlara imza atmış bir firma. Öyle ki 3-4 dakikalık bir süre içerisinde sipariş edilen bir ürünü kargoya teslim etmiş olmasıyla ve 24 saatten kısa sürede teslim ettiği siparişleriyle tanınıyor. Haliyle birçok kişi için hem güvenilir hem de hızlı bir firma olması yönüyle dikkat çekiyor.

Sonuç olarak bizim açımızdan Fitbull.com, Türkiye’deki amatör ve profesyonel sporcular için güvenle tercih edilebilecek bir sporcu ürünleri sitesidir.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ