Spor yaparken daha verimli sonuçlar elde etmek ve hedeflerine daha kolay ulaşmak isteyenler, beslenme sistemlerine ve yaptıkları antrenman yoğunluğuna uygun takviye besinler tüketebilir. Bu takviye besinler arasında gelen CFM Whey ise, peynir altı suyu protein tozları arasında izolasyon yöntemiyle dikkat çeker. CFM Whey protein tozu ismindeki CFM ibaresi de izolasyon yönteminden gelir.

CFM Whey Protein Tozu Nedir?

Daha Etkili Bir Protein İzolasyonu

CFM Whey nedir?” sorusunun cevabı, “CFM” tabirinin açılımında gizlidir. Çapraz akış ve mikrofiltrasyon anlamına gelen bu süreç, proteinin çok daha etkili biçimde izole edilmesi adına yağ ve laktoz benzeri istenmeyen malzemelerden arındırılmasını kapsayan; hiçbir şekilde kimyasal içermeyen ve seramik filtreler kullanılan A kalite üretim sürecidir. Bu süreç sonucunda CFM Whey protein, türdeşi işlenmiş proteinlere göre porsiyon başına daha çok protein içerir. Aynı zamanda vücut tarafından daha hızlı emilir. Bu sayede sindirimi kolaylaştıran, daha az sodyum ve daha çok kalsiyum içeren bir yapıdadır.

Mikrofiltrasyon Süreciyle, Daha Kaliteli Bir Whey

Mikrofiltrasyon süreçleri, oldukça steril ilerleyen ve bakterilerin tamamen ortadan kaldırıldığı bir süreçtir. Mikrofiltrasyon işlemine tabi tutulan takviye gıda ürünlerinin mutlaka buzdolabında muhafaza edilmesi gerekir. Aynı zamanda kutunun üzerinde işaret edilen son tüketim tarihinden önce tüketilmelidir. [1] Bu işlemde çok büyük parçacıklar filtrelenir ve olabildiğince yüksek kaliteli proteinler ayrıştırılır. Yüksek ısının proteine zarar vermesinden dolayı oldukça düşük sıcaklıklarda gerçekleştirilen mikrofiltrasyon ile protein yapısı korunur. Ortaya çıkan CFM Whey ise bu sayede yüksek kaliteli, saf bir protein takviyesi olur.

Ücretsiz Kargo ve Hediye Ürün FırsatıSupplementler.com

CFM Whey Protein Tozu Faydaları

Yüksek kaliteli ve saf protein profiline sahip olan CFM Whey protein tozu, geniş amino asit profili ile de dikkat çeker. Bu sayede daha fazla kalsiyum sağlayarak metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda minimal yağ ve karbonhidrat oranlarıyla sindirimi kadar ekstra gıdalarla karıştırılması da kolaylaşır. CFM Whey protein tozu kullanımı da hedeflenen amacı destekleyen bir öğünde gerçekleştirilmelidir. Antrenmandan sonra vücudunuzun toparlanmasını istiyorsanız antrenman sonrasında, uyku sırasında ortaya çıkan protein yıkımını engellemek istiyorsanız uyumadan önce, yüksek karbonhidratlı veya yağlı bir yemeği dengelemek istiyorsanız yemek sırasında kullanabilirsiniz. Ayrıca iştah azaltıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkileriyle ara öğünlerde de tercih edebilirsiniz. [2]

Protein Tozu Ürünlerini Keşfet
Önceki İçerikAspartam Nedir?
Sonraki İçerikKimler Protein Tozunu Süt Yerine Su ile Tüketmelidir?

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ