Online supplement satışı platformu olarak sporculara hizmet veren Bayvitamin.com, oldukça kalabalık bir marka yelpazesi ile piyasada adından söz ettiren isimlerden. Amerika ve Avrupa’nın en büyük markalarının ürünlerine online şubesinde yer veren Bayvitamin ayrıca perakende mağazalarıyla da sporcuların tercih ettiği bir firma olarak karşımıza çıkıyor.

Bayvitamin Kuruluş Yılı ve Misyonu

Bayvitamin online platformu 2014 senesinde hizmet vermeye başlamış ve bu süreçten itibaren geçen 5 senelik sürede çok sayıda önemli supplement markasının ürünlerini ürün yelpazesine dahil etmeyi başarmış. Bu anlamda satış hacminin büyük olduğunu düşünebileceğimiz Bayvitamin yine de piyasadaki sessiz firmalar arasında yer alıyor. Kısa sürede hızlı bir büyüme gösteren firmanın İstanbul ve Ankara’da şubeleri bulunuyor.

Bayvitamin Güvenilir mi?

Bayvitamin, perakende supplement satışı alanında orta düzey bir firma. Büyük şehirlerde açtığı iki şubesiyle de hizmet veren firmanın online satış alanında kendisini geliştirmeye devam etmesi gerekiyor. Çünkü güvenilirlik konusunda tüketicilerle çatışma yaşadığı önemli bir alan var; son tüketim tarihi.

bayvitamin.com

Ürün satış hacminin büyük olduğunu düşündüğümüz Bayvitamin’in depo döngüsü konusunda sorun yaşıyor olması veya sadece belirli ürünleri sürekli olarak satıyor olup diğer ürünlerde satış performansının zayıf olduğunu düşünebiliriz. Çünkü tüketicilerin sosyal platformlarda son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerin Bayvitamin tarafından teslim edildiğine dair söylemleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu durum piyasada satış hacmi düşük olan ürünlerde meydana geliyor olabilir ancak ne olursa olsun, son tüketim tarihine çok yakın ürünlerin tüketicilere teslim edilmesi güvenilirlik açısından tartışmalı bir durum yaratıyor.

Bu durum haricinde Bayvitamin diğer perakende satış mağazası bulunan firmalarda da olduğu gibi güvenle tercih edilebilecek bir firma. Ürünlerin teslimatı ve orijinalliği konusunda tereddüt etmeden sipariş verebilirsiniz.

Bayvitamin Kargo, Gönderim & İade Politikası

Bayvitamin üzerinden verdiğiniz siparişler, siparişin ödeme işleminin tamamlanmasının ardından genellikle aynı iş günü içerisinde kargolanarak tarafınıza ulaştırılır. Kargo ücreti, bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak kargo firması tarafından hesaplanır ve tarafınıza yansıtılır. 75 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Supplementler.com Hakkında Yorum & İnceleme

Müşteri dilerse kapıda ödeme hizmetinden faydalanarak, ödeme işlemini ürünü teslim alırken gerçekleştirebilir. Kapıda ödeme opsiyonundan ortaya çıkan fiyat farkı 6 TL’dir.

Firmadan teslim aldığınız ürünü açmadığınız ve kullanmadığınız müddetçe 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade sebebiniz ile birlikte fatura ve sipariş numaranızı içeren bir maili info@bayvitamin.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Firma mailinizi aldıktan sonra iade işlemini nasıl gerçekleştireceğinize dair bir bilgilendirme mailini size iletecektir. İade sürecinde ortaya çıkacak olan gönderim masrafları müşteri tarafından karşılanacaktır.

Taşıma sırasında üründe meydana gelen hasarlara ilişkin olarak ürünü teslim alırken kargo görevlisinin huzurunda ürünün kargo ambalajını açarak kontrol yapılmalıdır. Eğer bir hasar söz konusuysa hasar tespit tutanağı tutturularak ürünün iadesi gerçekleştirilmelidir.

Bayvitamin Satış Noktaları ve Mağazalar

BAYVİTAMİN İSTANBUL

Adres: Bağdat Caddesi No:155/B Selamiçeşme-Kadıköy

BAYVİTAMİN ANKARA

Adres: İzmir Cad. No:15 Lale Pasajı ( Amerikan Pazarı ) Mağaza No: 30 (Alt Kat) Kızılay / ANKARA

Bayvitamin Online Satış Sitesi ve İletişim Bilgileri

https://www.bayvitamin.com/

Vitamit Sağlık Kozmetik Medikal ve Gıda

Adres: İzmir Cad. No:15 Lale Pasajı (Amerikan Pazarı ) Mağaza No:30 (Alt Kat) Kızılay / ANKARA

Telefon: 0 216 345 0828

E-Mail: info@bayvitamin.com

Bayvitamin Rakiplerine Göre Avantajları

Bayvitamin online satış platformunun avantajları arasında marka ve ürün çeşitliliği yer alıyor. Firmanın piyasada çoğu yerde bulunamayan markalara yer veriyor olması özellikle Avrupalı markaları denemek isteyenler için oldukça cazip.

bayvitamin.com mağaza

BayVitamin’in dönem dönem gerçekleştirdiği fırsatları değerlendirerek daha önce aldığınız ürünleri daha avantajlı fiyattan satın alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu tip indirimler ile alınan ürünlerde elde edilen maliyet avantajı oldukça önemli.

BayVitamin’in web sitesi üzerinde satışa sunduğu ürünlerde kendi kurduğu kombinasyonlar aynı anda ihtiyaç duyabileceğiniz kombinlenebilir ürünlerde maliyet avantajı elde etmenizi sağlıyor. Her ne kadar kombinasyonlarda protein tozlarına yer verilmiyor olsa da karnitin, yağ yakıcı ve glutamin gibi besin takviyelerini alırken avantajlı fiyatları yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Aloprotein.com Hakkında Yorum & İnceleme

Bayvitamin Değerlendirme ve Yorumlarımız

Bayvitamin, piyasada 4 yıldır yer alan stabil büyüme hızına sahip bir firma. Supplement sektöründe rekabetin şiddetlendiği modern dönemde yerini korumayı başaran firma, büyük şehirlerdeki iki şubesiyle de ürün satışını arttırma çabasını sürdürüyor. Bizim açımızdan genel anlamda yeterlikleri yerine getiren bir firma olmasına karşın Bayvitamin’i ürünleriyle ilgili olarak yaşadığı son kullanma tarihi sorunuyla eleştirebiliriz. Bu sorunun da giderilmesi ile birlikte Bayvitamin’in hem online hem de reel satış platformunda daha iyi yerlere gelebileceği söylenebilir. Zira avantajlar başlığında da ele aldığımız üzere Bayvitamin’in birçok üründe sunduğu fiyat uygulamaları firmaya olan ilgiyi arttırıyor.

Supplement sektöründe perakende mağazaya sahip olan satış sitelerinin genel anlamda güvenilirlik konusunda sorun yaşatmadığını görebiliyoruz. Bu yönden Bayvitamin online satışta başarısını bu şubelere de borçlu diyebiliriz.

Sonuç olarak Bayvitamin, başka yerlerde bulmakta zorlanabileceğiniz markalara ve ürünlere ev sahipliği yapan bir firma olarak ziyaret etmeniz gereken güvenilir platformlardan diyebiliriz. Yalnızca ürün sipariş ederken satış hacmi düşük olan ürünlerde son kullanma tarihine ilişkin bir sorunla karşılaşma ihtimalinizin olabileceğini ve bu tip bir durumla karşılaşmamak için müşteri hizmetleri ile temas kurarak size gönderilecek olan ürünün son tüketim tarihi ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

LÜTFEN YORUMUNUZU GİRİNİZ
LÜTFEN ADINIZI GİRİNİZ